Vertikální zelené stěny

vertikalni-steny

Trendy a originální, zároveň funkční a pro člověka přínosná. Živé zelené stěny jsou neokoukanou dekorací i cestou, jak do interiéru začlenit živou přírodu.

 

Co je zelená stěna?

Zelené stěny nebo jinými slovy vertikální zahrady jsou rostlinné instalace vysázené do speciálních konstrukcí. Ty jsou velmi variabilní a umožňují nám vytvářet zelené stěny různých velikostí. Netradičním způsobem můžete osvěžit prostor v bytě, kanceláři, hotelu i ve wellness nebo zútulnit jakýkoliv jiný komerční prostor.

Zelené stěny instalujeme ve velké míře jako nástěnné, to znamená umístěné na pevné zdi. Tím ale nejsou vyčerpány všechny možnosti, umíme dodat i volně stojící nebo oboustranné vertikální zelené zahrady.

 

Živá stěna v interiéru přináší mnoho výhod

Zeleň v prostředí, kde trávíme většinu dne i tam, kde například jen procházíme, nás může udělat šťastnějším. Lidskou přirozeností je být blízko přírody.


Jaké jsou tedy přínosy zelených stěn pro lidi:

  • Živé zelené stěny čistí vzduch
  • Vertikální zahrady snižují okolní hluk i teplotu
  • Rostliny v interiéru snižují stres a zvyšují produktivitu
  • Zeleň zvyšuje pocit pohody, vytváří léčivé prostředí

 

Nároky a údržba zelené stěny

Systém zelených stěn má velmi nízké požadavky na péči ze strany uživatele. Snažíme se o maximální automatizaci. Stejně tak volíme rostliny, které nejlépe vyhovují prostředí, ve kterém bude zelená stěna umístěna. Ať už jde o množství denního světla nebo vlhkost.


Jaké rostliny zvolit?

Zelenou stěnu designujeme dle přání zákazníka. Může být tvořena zelenými rostlinami v odstínech nebo s příměsí barevných rostlin. Rostliny volíme tak, aby měly rychlý růst a byly bezproblémové.

 

Osvětlení a závlaha

Technologie závlahy i osvětlení automatizujeme. Tyto prvky jsou součástí celkové instalace. Technologii můžeme instalovat se stavební přípraveností, ale i bez ní. Osvětlení dodáváme tak, aby umožnil perfektní růst rostlin, závlaha je projektována tak, aby nedošlo k úniku vody mimo stěnu.

 

Nabízíme vám komplexní řešení realizace zelených stěn na míru. Vždy bereme ohled na preference zákazníka i charakter interiéru, který je určen pro umístění zelené stěny.

Poptejte nás

Příloha